Убавина

Диетата на Rihanna

Тајната за убавиот изглед на Rihanna е во нејзиното мени кое изобилува со јаглехидрати и риба, како и многу вежбање. Ова е тридневната диета која Rihanna ја практикува.

1 Ден

Појадок: две јајца, едно парче тост леб и домати

Ручек: салата од лосос во тортиља и една јаболка

Вечера: шпагети болоњезе со лук и морков

Десерт: банана и немасно сирење

2 Ден

Појадок: овесна каша и исецкани суви кајсии

Ручек: печен компир, туна и краставица

Вечера: омлет со печурки, зелена салата и пециво

Десерт: пудинг и запечена јаболка

3 Ден

Појадок: овошна салата и една шолја јогурт со сончоглед

Ручек: ракчиња и домати

Вечера: печено пилешко со зеленчук

Десерт: круша

Како што може да забележиме менито не е воопшто сиромашно, но затоа пак таа практикува вежби три пати во неделата по еден час.

 

Напиши коментар