Убавина

До блескава кожа со маска од ананас

Направете ја оваа маска, која со својот мирис ќе направи да се почувствувате како штотуку да сте се вратиле од одмор. Освен тоа што фантастично мириса, исто така полна е со хранливи состојки кои набрзина ќе ја ревитализираат кожата.

Оваа пилинг маска на вашата кожа ќе и го врати сјајот, ќе и даде влажност и ќе ја исчисти од мртвите клетки. Одговара на секој тип на кожа.

Потребно ви е:

–      ананас

–      1 шолјичка изладен чај од камилица

–      2-3 лажици пченкарно брашно

Изблендирајте го ананасот, па во него додадете го пченкарното брашно и две лажици од чајот од камилица. Потоа убаво измешајте. Со оваа смеса намачкајте го лицето, вратот и деколтето. Оставете нека делува а потоа измијте се со млака вода. На крајот измијте го лицето со остатокот од чајот.

Напиши коментар