ШоуБиз

Dolce & Gabbana за Новак!

Великаните на светската модна сцена Domenico Dolce и Stefano Gabbana откриваат во што лежи нивната инспирација за работа, посебно за пролетната колекција која штотуку се најде на модните писти и од таму се сели на улиците. Тие говорат и за славните личности кои често чекорат по црвениот тепих во нивните модели.

Меѓу останатите, тенисерот Новаќ Ѓоковиќ и неговата девојка Јелена Ристиќ се големи обожаватели на модата на оваа позната двојка, а тие тоа го нагласија и во приликата на доделување на престижните награди „Lareus“ во Лондон.

–          За жал, сеуште не сме имале шанса да го запознаеме Новак во живо, но често се допишуваме. Ние го обожаваме Ѓоковиќ и веруваме дека неговата дисциплина, страст, посветеност и цврстина на теренот го направија најдобар играч на светот.

Напиши коментар