Мојата кујна

Домашен пудинг

Направете преседан и самите пригответе го овој вкусен десерт.

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

0,7 децилитри млеко

70 грама какао во прав

70 грама маргарин

70 грама брашно

10-тина бадеми

Масло за јадење

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Во поголем сад измешајте го брашното, какаото и шеќерот. Додаде те го ладното млеко и варете на умерена температура со постојано мешање за да не се создадат грутки. Додадете ги парчињата маргарин и продолжете да варите. Намалете ја температурата почекајте смесата да почне да врие и варете уште 10 минути со привремено мешање.

Одберете сад по Ваша желба и премачкајте го малку масло за јадење ( се препорачува бадемово масло). Во садот истурете ја смесата, поклопете со фолија и оставете да се олади неколку часа во ладилник.

Оладениот пудинг пополека превртете го врз послужавник, украсете го зрна бадеми.

Служете го со шлаг.

Уживајте!!!

Напиши коментар