Убавина

Домашен растителен серум за зајакнување на косата

Заборавете на хемиските продукти и изберете домашни производи ако сакате косата навистина да биде здрава, густа и со сјај. Комбинирајте неколку природни компоненти за да ја хидратирате косата и да се ослободите од сувите и оштетени краишта.

Серум терапија со пет растителни масла

Оваа терапија ги вклучува петте најполезни етерични масла за коса. Во длабок стаклен сад измешајте две лажици масло од авокадо, една лажица кокосово масло, една лажица гроздово масло, една лажица масло од јојоба и една лажица бадемово масло. Ако вашата коса е многу оштетена ова е еден од најефикасните начини за да ја регенерирате. Добиениот микс од растителни масла се загрева и се нанесува на влажна коса. Се остава да делува еден час, а процедурата се повторува еднаш седмично.

Ќе бидете изненадени од неверојатните резултати и убавиот изглед на вашата коса само после неколку терапии.

Напиши коментар