ШоуБиз

Џони Деп е омилениот актер во Америка

Sвездата на филмскиот серијал “Пиратите од Карибите” е најомилениот актер во Америка. Според анкетата која е направена тој се најде на првото место, но многу блиску по број на гласови се нашле и Клинт Иствуд и Дензел Вашингтон.

Интересно е тоа што на листата од 10-те најомилени актери има само една актерка. Сандра Булог е актерката која се најде на седмо место. За разлика од оваа година, минатата на листата се најдоа и Анџелина Џоли и Џулија Робертс.

Ова е листата на 10-те најомилени актери во Америка:

1. Johnny Depp
2. Clint Eastwood
2. Denzel Washington
4. Tom Hanks
5. John Wayne
6. George Clooney
7. Sandra Bullock
8. Harrison Ford
9. Will Smith
10. Adam Sandler

Напиши коментар