Убавина

Едноставни маникир идеи – брзо и лесно

Денес ќе ви понудиме неколку идеи за фенси маникир кои се надеваме ќе ви се допаднат, бидејќи се забавни, лесно и брзо се прават и се во тек со најновите модни тенденции во однос на комбинации на бои.

Декорацијата најчесто се изведува со помош на самолеплива хартија, селотејп или декорација со точки, а ефектот е неверојатно добар. Не заборавајте – Ноктите на една жена секогаш треба да бидат средени! Експериментирајте со есенските бои, или изберете ги боите што ќе одговараат со вашите основни аксесоари, ефектот е феноменален. Ноктите во комбинација со чевли и чанта на пример, во кафеави и бежови нијанси. Ова е само пример, а вие направете ваша уникатна комбинација и споделете ја со нас на нашата фејсбук страна.

Нашите идеи…

 

Halfmoon nails

Southern Sister Polish

Divergence

Solid Gold Stripes

Fall mani

Clouds

Spring

art deco nails

Zoya "dotticure" featuring Zoya Nail Polish in Rory, Meg, Zuza, Myrta, Shay, Reagan, Tracie, Wednesday and Arizona

Black, white, and glitter

LACQUERED TIPS: Scotch Tape Nails

Lucy's Stash, color block mani

Lucy's Stash: Wimbledon nail art tape manicure http://www.lucysstash.com/2012/06/wimbledon-nail-art-tape-manicure-summer.html

Lucy's Stash - Glitter Disco nails manicure with KIKO 335 http://www.lucysstash.com/2012/07/glitter-disco-nails-manicure-with-kiko.html

chanel fall 2012 runway nail art

Rodarte inspired nail art.

polished-mi:    A little blue to cool down white hot summer nails :)

Tape mani how-to

 

 

 

 

Напиши коментар