man fashion

Екстремна машка мода што не би сакале да ја гледаме по нашите улици…

Дали машката мода навистина не отиде во крајност? Моето мислење е дека да, а вие сте оние што го имаат последниот збор, зошто вие сте мнозинството. Лично јас, во никој случај не би сакала да го видам мојот дечко да се рашетува облечен на ваков начин. А она што најмногу ме шокира е што моделиве се дело на врвните дизајнерски куќи…Би сакала посилниот пол да го изјасни својот став на темава!

Jean Paul Gaultier

 

Emporio Armani

 

D&G

 

John Galliano

 

Julius

 

Neil Barrett

Напиши коментар