Убавина

Елегантна вечерна шминка во црно – сива комбинација

Ако сте љубители на интензивната вечерна шминка во темни нијанси, оваа фото лекција е специјално за вас. Ќе ви покажеме како правилно се нанесуваат сенките и како да постигнете сексапилен и сензуален поглед со помош на професионален мејкап.

Инструкции:

 

Напиши коментар