Убавина

Есенски тенденции и нови мејкап трикови

Зелената боја во сите нејзини вариации е подеднакво актуелна, дали ќе изберете светла или наситена нијанса, сеедно, зелената боја ќе ви овозможи да создадете драматичен мејкап и сексапилен поглед. Користете ја зелената сенка навечер наместо црна. Ефектот е одличен!

pretty green eye shadow

beautiful emerald eye

Виолетовата боја никогаш не била поактуелна од што е во моментов. Есенва очекувајте токму оваа боја да ја гледате насекде. Со помош на виолетовата боја ќе создадете сензуален и длабок поглед на кој не може да се одолее. Светлите нијанси користете ги преку ден, а темните навечер.

purp

 

Каков кармин да избереме? Сите нијанси на црвената и портокаловата боја.

neon lips

<3

 

Ајлајнерот ќе биде присутен во светот на мејкапот и козметикате уште долго…па затоа сега е вистинското време да го употребите. Соодветен е и за преку ден и навечер, во зависност од интензитетот на линијата. За преку ден има ајлајнери во боја како што е кафеавиот на пример.

Pretty cateye

like.

 

Особено актуелна боја – „модра слива“. Ова е една од боите што ја обележаа оваа есен:

pretty.

 

cranberry eyeshadow

Сината боја посилна од било кога. Пред неколку сезони беше апсолутен хит во маникирот, а сега е една од основните бои во мејкапот и конкретно како една од основните бои за очи.

.

Уште една мошне актуелна нијанса на сината боја:

Deep purple and turquoise

dark and pretty.

 

Силно влијание како насекаде, така и во сферата на мејкапот имаше ретрото, па затоа доста често гледаме навраќање кон минати епохи и спонтано се наметна така наречениот ретро изглед. Очите се нагласени само со ајлајнер, веѓите дебели и усните во црвена боја:

Spring makeup tips

Златно – кафеавата комбинација е безвременска па затоа љубителите на овие бои можат слободно да продолжат да си ги употребуваат и понатаму и воедно да бидат подеднакво модерни и во тренд:

pretty

 

#partymakeup

Густите и долги трепки од секогаш биле симбол за сексапилен и прималив поглед. Дали ќе го постигнете ефектот со добра маскара или вештачки трепки сеедно. Погледнете каква огромна разлика прават убавите и долги трепки:

Gold tutorial

 

Многу влијателна тенденција – кармини во темни бои особено: трула вишна. модра слива и темно виолетова.

fall make up...

Perfect autumn makeup.

purple lips

 

Напиши коментар