Мода

Фантастична пролетна колекција од Манго

Модните критичари дадоа навистина високи оценки за најновата пролетна колекција на Манго, чие заштитно лице е познатата манекенка Кејт Мос.

Новата колекција на Манго изобилува со сјајни, пастелни, цветни и навистина слатки парчиња облека. Освен прекрасните дизајни, оваа колекција на познатиот high-street бренд се истакнува и со пријатните природни материјали и пристапните цени.

 

Напиши коментар