Мода

Furla … чанти за дамите со стил !!!

Италијанскиот бренд Furla ја претстави новата силуета на чанти, со најновата колекција за Пролет/ Лето 2012. ..

Furla е еден од најпознатите брендови кој континуирано дизајнира уникатни, а сепак практични чанти. Последното од Furla e успешна соработка помеѓу дизајнери од брендот и дизајнерот Sissy.

За изработка на овие преубаваи, квалитетни и практични чанти се користени бамбус и кожа, што само ја потврдува причината за глобалната популарност на овој бренд.

 

 

 

 

Напиши коментар