Art & Crafts

Гел за под пазуви на домашен начин

Се што е потребно за да направите домашен козметички рецепт е – испробан добар рецепт и малку труд. Пред Вас е еден извонредно ефикасен рецепт за домашно направен гел за под пазуви (пандан на Rexona…), кој не само што ќе ви се допадне на мирис, туку истовремено ќе трае подолго одошто очекувате и верувајте!!! –  Сите ќе го забележат специфичниот благ мирис од детството а не знаат од каде потекнува.

Што е потребно за ова козметичко чудо :

Кокосово масло

Сода бикарбона

Капка масло од витамин Е(може но и не мора)

Капка етерично масло по желба

Пченкарен скроб ( нишесте)

Измешајте ги состојките и никогаш повеќе нема да идете во продавница по гел за под пазуви!!!

1 Коментар

Напиши коментар