Мода

Ги сакате балетанките?

Моделите од марката Pretty Ballerinas ќе ги обожувате!!!

Ако вашето најомилено годишно време е пролетта , вашите најсакани чевли  многу е веројатно дека се балетанките  од кои не излегувате се до зимата. Понудата на балетанки во нашите продавници од сезона во сезона е сè  подобра и подобра, посебно од кога е можно да се купуваат оние од брендот Pretty Ballerinas. Освен што се прекрасни и квалитетно изработени, Pretty Ballerinas чевличките се посебни и поради својот назив, како и поради потеклото.

Секој модел од чевлите има назив по некоја женска филмска / или музичка легенда, некој град, а брендот на пазарот опстојува  уште од 1918 година кога биле направени првите балетанки на медитеранскиот остров Menorci. По тие чевли буквално лудуваат трендсетерките како што е Kate Moss, а една од дамите кои ги обожува е и сестрата на Kate Middleton која освен чевлите ги носи и чантите од овој познат бренд.

Балетанките се најпопуларни кај блогерките и трендсетерките од страниците на модните списанија кои всушност  и ги направија едни од најпознатите и посакувани  оригинални и пред се удобни чевли.

1 Коментар

Напиши коментар