Bridal

Гламурозна колекција венчаници и накит од Џоана Џонсон

Џоана Џонсон е дизајнер на венчаници, накит и други свадбени аксесоари која е позната по својот уникатен, елегантен но истовремено и шик дизајн.

Таа ја претстави својата пролетна колекција за престојната сезона, која наиде на позитивен прием кај модните критичари и воодешување кај нејзините клиенти.

Станува збор за колекција на едноставни веначици каде акцентот е ставен на накитот и украсите, кои се направени во антички стил, но со современи модерни примеси.

Напиши коментар