ШоуБиз

Гола Лејди Гага навива за рагби играчите! :)

Фотографот Тери Ричардсон е заслужен за сликите на кои ја има Лејди Гага како држи топка за рагби во исчекување на мечот во супер купот на американски фудбал кој треба да се одржи денес.

Иако Лејди Гага не е некој спортски фан, таа сепак, успеала да најде малку слободно време од набиениот распоред и да позира за познатиот фотограф, како држи рагби топка пред голиот граден кош.

Сликата била ставена на официјалниот сајт на Ричардсон, а под неа тој напишал:

–          Лејди Гага држи топка… Напред Џинови (тимот за кој тој навива се вика Њујорк Џинови)!

И Гага на својот Твитер напишала дека со нетрпение го очекува Супербол купот и дека со задоволство ќе си пие пивце додека релаксирано ги гледа.

Напиши коментар