Мода

Хит ова лето: пеплум кројот

 

Доколу сеуште немате парче облека со пеплум крој, тогаш е време да го набавите. Ова е летниот хит кој ја остави својата трага на сите модни излози, на најголемите светски модни брендови. Стилот потсетува на оној од 30-те. Тесен крој кој го истакнува струкот и облините на колковите.

Многу е лесно да го искомбинирате. Доколку се одлучите за здолниште со овој крој тогаш маичката или кошулата треба да биде тесна. Доколку пак маичката ви е со пеплум крој, тогаш одберете тесно здолниште.

Напиши коментар