ШоуБиз

И Тамара Еклстон пати од целулит!

Тамара Еклстон моментално се одмора на Малдивите по лудиот дочек на Новата година во Дубаи. Иако богаташката ги има на располагање најдобрите светски тренери, нутриционисти и шминкери, таа сепак, не е во најдобра форма.

Нејзините нозе и стомак се преполни со целулит, а во тоа не може да ѝ помогнат ни сите пари на светот.

–          Најмногу ѝ штети алкохолот и лудувањето. Дома има теретана, но не вежба редовно бидејќи не е дисциплинирана, – открива нејзин близок извор.

Иако нејзиното тело не е совршено, таа и понатаму рекламира долна облека за модниот бренд „Ултимо“, каде истовремено е и заштитно лице. Таа всушност заработува на тој начин и на сите им докажува дека не е целосно зависна од парите на татко си.

Еве како изгледа проблематичниот целулит на Тамара:

 

Напиши коментар