← НАЗАД НА БОЗА

Индиски ореви наместо сапун и детергенти

Индиски ореви наместо сапун и детергенти
2187 Читања

Индиските ореви освен тоа што може да ви го понудат преубавиот вкус, тие може да ви помогнат уште во неколку ситуации.

Со индиските ореви може да ја перете вашата облека, а особено се препорачува за долната облека. При тоа не остануваат хемикалии, не ја избледува бојата и идеални се за осетливите ткаенини.

Индијките ги користат и за миење на косата. Тие не само што ќе ја исчистат косата, туку ќе направат таа поспоро да се масти, а воедно ќе и дадат сјај.

Незнам дали после оваа информација ќе продолжите само да уживате во вкусот на индиските ореви или ќе се обидете да ги употребите и за друга цел.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk