Дестинации

Ипанема – најсекси плажата на целиот свет !!!

А воопшто постои ли плажа што не е секси ? Всушност, во текот на целата година мислите се насочени кон тиркизната вода и неодоливата песок, но и кон извајаните чоколадни тела кои без разлика дали ќе признаете… ги ловат Вашите погледи.

Меѓутоа, Travel Channel плажата Ипанема, која се наоѓа во Бразил ја смести на највисокото место на најсекси плажи во светот. Последните неколку години меѓу туристите, но и локациите, со својата популарност, Ипанема ја фрли во сенка дури и Копакабана. Ипанема тешко може да ја заборавите поради брилијантниот поглед кон Рио, планинata Dois Irmaos ( Два Браќа ) и поради неколку „ ситници“ кои ќе ве остават без здив…

Следното видео ќе Ви ги потврди очекувањата…

Плажата беше прославена и преку новиот хит „ The girl from Ipanema “, напишана од Антонио Карлос Хобим и Винициус Де Моралес. Препеана е повеќе пати, а ние Ви ја претставуваме верзијата на Ејми Вајнхаус.

Напиши коментар