← НАЗАД НА БОЗА

Jim Carrey се жени по трет пат!

Jim Carrey се жени по трет пат!
731 Читања

Според американските медиуми славниот комичар Jim Carrey ја запросил својата девојка која има потекло од Русија.

Carrey се одлучил на својот 50-ти роденден (кој бил во јануари) да се ожени со Anastasia Vitkina (30) со која во врска е само неколку месеци.

Според списанието „Digital Sky“ Jim веќе ја запросил Vitkina која студира во Америка и свадбата треба да биде многу наскоро. Ова за актерот е трет брак, а во 2010 година тој ја раскина фамозната 5-годишна врска со поранешната „Playboy“ зајачица Jenny McCartney.

Според неа, Jim „престанал да биде забавен“ и затоа раскинале.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk