Дестинации

„Jumeirah Vittavelui “– вистински луксуз или $10 000 од ноќ

Малдивите се најголемото богатство на Индискиот океан и дом на едни од најубавите резорти во светот, а денес ќе се задржиме на гламурозниот и во последно време доста актуелен – резортот „Jumeirah Vittavelui “–еден од најлуксузните во светот. Цената што ќе ја платите изнесува од 2000 до 10 000 долари од ноќ но за тоа добивате преубава приватна вила, не еден а два базени, најдобрите спа процедури и врвна услуга 24/7 специјално само за вас.

 

Напиши коментар