Убавина

Кафе и сол за поголеми усни, со ориз против дамките на лицето

Доколку имате дамки на лицето или пак дланките обидете се да се ослободите од нив со помош на оризот. Потребно ви е половина шолја варен ориз и две лажици свежо исцеден сок од лимон. Убаво исмешајте ги состојките и нанесете ги на лицето и рацете. Масирајте се со овој пилинг. Измијте се со млака вода, а резултатите ќе бидат веднаш воочливи.

За убави усни, кои визуелно ќе изгледаат поголеми потребни ви се половина лажица хидрантен лосион, ¼ лажица мелено кафе и ¼ лажица сол. Измешајте ги состојките и со смесата убаво истријте ги усните. Правете го тоа неколку минути. На крајот избришете ги усните со намокрена крпа.

Напиши коментар