← НАЗАД НА БОЗА

Како Мерил Стрип го прослави Оскарот? :)

Како Мерил Стрип го прослави Оскарот? :)
401 Читања

Како што сите знаете, „Железната дама“ Мерил Стрип по трет пат се закити со најпрестижното филмско признание – Оскар и тоа за главната улога во филмот за Маргарет Тачер.

Дали ве интересира како таа ја прослави уште едната статуетка во својата колекција? Погледнете ја оваа слика, каде Стрип се наоѓа во прегратките на Октавија Спенсер и сѐ ќе ви стане јасно. Сликата е направена на афтер-забавата во Мондриан хотелот, каде гладната Стрип си нарачала и еден огромен сендвич.

А, еве ја и со чаша шампањско во раката!

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk