ШоуБиз

Кание што направи од стилот на Ким?

Ким Кардашијан и Кание Вест беа едни од најфотографираните лица на модната недела во Њујорк. Рака под рака пристигнуваа на црвениот тепих, а потоа седеа еден до друг не одвојувајќи се ни за миг.

Она што посебно им го привлече вниманието на сите е чудниот стил на облекување на Ким. Заејќи дека Кание се реши да ја промени, ова е негова голема утка.

Ким се појави неколку пати во различни омбинации. Едната од нив беше бел фустан со перја кои се протегаат од рамениците па се до лактовите. Другата комбинација беше елегантно здолниште со спортска јакна и високи потпетици. Чудни комбинации кои се малку нетипични за Ким, или пак таа не е научена да ги носи.

Напиши коментар