ШоуБиз

Kanye со модни совети за Kim :)

Според наводите на странските медиуми, раперот Kanye West на својата девојка Kim Kardashian постојано ѝ дава модни совети.

Целта на советите е полесен избор на облека за старлетата. Еден неименуван извор вели:

–          Kanye често разговара со Kim за нејзиниот стил на облекување. Тој смета дека таа треба повеќе да се облекува како него и дека треба повеќе да „ризикува“ со изборот на облека. Често ѝ вели дека треба да еволуира како модна икона. Според него, Kim премногу често одбира „сигурна“ облека, па тој се обидува сам да ѝ понуди „смели“ комбинации. Ја поттикнува да биде похрабра при изборот.

Јавноста говори и за нивниот наводен брак, но Kim сеуште не е официјално разведена од Kris Humphries.

Напиши коментар