ШоуБиз

Kate Winslet некогаш и сега!

Ако подобро ја погледнете сликата, и сами ќе се уверите дека Kate Winslet променила неколку работи од епскиот момент во 1997 година, кога за прв пат беше прикажана премиерата на филмот „Титаник“. Инаку зелениот фустан, Kate го носела на доделувањето на Оскарите во 1998 година, а тоа воедно било едно од првите и позначајни нејзини појавувања на црвениот тепих.

Очигледно не остарела многу, но ја сменила бојата на косата и стилот на облекување.

Поновата слика е направена во Лондон, на премиерата на филмот „Титаник 3D“ на режисерот James Cameron, а актерката се појавила во долг, црн фустан со „Сваровски“ детаљи на рамената и половината. Тоалетата е дело на креаторот Jenny Packham.

Напиши коментар