ШоуБиз

Keira Knightley се верила!

Британската актерка Keira Knightley (27) се верила со својот дечко James Righton.

Актерката и нејзиниот избраник најавиле дека свадбата ќе следи многу набрзо по овој чекор, но засега не сакаат да откриваат било какви детаљи во врска со венчавката.

Преку својот гласноговорник, Keira им соопштила на своите обожаватели и на јавноста дека нејзин иден сопруг ќе биде клавијатуристот и пејач од групата „Klaxons“:

–          Потврдувам дека Keira е верена со James Righton. Немаме намера да дадеме било какви подетални информации,- стоело во официјалното соопштение на пејачката.

Keira и нејзиниот сврешеник се заедно нешто повеќе од една година.

Напиши коментар