ШоуБиз

Ќерката на Cindy Crawford по стапките на мајка си…

Во 2010 година, топ моделот Cindy Crawford изјави дека ќе се потруди да ја држи ќерка си понастрана од модната индустрија и дека нејзината, тогаш 8-годишна ќерка, сметала оти за да бидеш модел и не ти требаат некои големи способности.

Епа, за две години можат да се случат многу работи и нештата да добијат поинаков тек. Ќерката на Cindy се појавува во реклама за „Young Versace“ и изгледа одлично. Еве што имала да изјави гордата мајка веднаш по снимањето:

–          Ми се допадна. Мислам дека беше супер. Многу се гордеам со ќерка ми. Бев таму на снимањето и знам какво доживување ова беше за неа. Ѝ се допадна, но виде дека не е така лесно како што таа замислуваше. Првите десет фотки се чисто за забава, а потоа следуваше напорна работа. Има причина зошто овој бизнис се вика работа. Мислам дека ова беше добра лекција за Kaia да види што работам јас.

Напиши коментар