ШоуБиз

Кога „ангелите“ се борат! :)

Манекенките Adriana Lima и Doutzen Kroes снимиле „војнички“ едиторијал за најновото издание на списанието „V“.

Прекрасните девојки овој пат позирале пред објективот на прочуениот фотограф Mario Testino, а со позите кои ги прават, како и со стајлингот, тие потсетуваат на борба, но од античко време.

Ardiana и нејзината холандска колешка Doutzen се оковечени на фотографиите облечени во кожни корсети и чизми обложени со боцки како на боздоган. Нашминкани се во „војнички“ стил, и ако подобро ги погледнете фотографиите изгледа како двете убавици да се борат помеѓу себе, но и со дечкото кој позира заедно со нив.

Напиши коментар