ШоуБиз

Кога Џегер си ја мажи ќерката…

Ќерката на популарниот рокер и печај на бендот The Rolling Stones, овој викенд ја омажи својата ќерка.

Таа свадбата ја направи во Велика Британија, на истото место каде се омажи и манекенката Кејт Мос.

Џејд Џегер, ќерката на Мик Џегер и неговата поранешна сопруга Бјанка, се омажи за Адриан Филариј, 40.

Инаку Џејд се занимава со дизајн и изработка на дизајн. На нејзината свадба како деверици се појавиле нејзините две ќерки од претходните врски, Асиа, 20, и Амба, 17, а посебна чест  направи нејзиниот татко кој ја предаде пред олтарот и секако  запел неколку песни.

Напиши коментар