ШоуБиз

Кои ѕвезди се борат со целулитот?

На многу жени ќе им биде полесно кога ќе дознаат колку се несовршени жените кои важат за едни од најубавите на светот…

Дури и со постојани тренинзи и лични тренери и нутриционисти, ѕвездите во Холивуд никако не можат да се справат со најголемиот страв на секоја жена – целулитот. Плус тие имаат и неограничени износи на банкарските сметки, за разлика од обичните смртнички.

Една од дамите кои имаат проблем со целулитот е Eva Longoria, а неодамна беше откриено дека истиот проблем го има и светски познатата Halle Berry, но и тенисерката Serena Williams. Наводно, и двете веќе подолго време се борат со целулитот, но со тој противник секогаш е тешко на крај да се излезе како победник.

Напиши коментар