Мода

Кој носеше најоткачени чевли на доделувањето на Guilt Awards?!?

На доделувањето на наградите Guilt Awards, актерката и манекенка Амбер Валета се појави во црвен фустан креација на Роланд Мурета, но она што им го привлече вниманието на сите, особено на модните критичари, беше изборот на нејзините чевли.

Станува збор за чевли со отворени прсти и необична пета во златна боја, какви што досега немало на црвениот тепих. Иако чевлите се навистина необични, Валета наиде на одобрување од страна на модните критичари и нејзините фанови за нејзината храброст и оригиналност со ваквиот избор.

Напиши коментар