Мода

Која е хит бојата за 2013?

Експертите за бои Pantone Color Institute објавија официјално дека бојата за 2013 година ќе биде смарагдно зелената.

Инспирацијата за новата модна тенденција доаѓа од самата Кејт Мидлтон која безспорно умее да влијае на светот на модата со својот сопствен стил.

 

Наскоро Кејт беше видена во фустан со токму таа боја, дело на модниот бренд Mulberry.

 

Меѓутоа принцезата Кејт не е единствената од светот на познатите што е предвесник на новата хит боја. Алиша Кис, Кејти Пери, Дита Фон Тиз и доста други веќе се појавија на светските настани облечени во истата боја.

 

 

Напиши коментар