Мојата кујна

Коктел со “електрична боја” и “електричен вкус”

Потребни состојки:

–          1,5 дл сируп од мента

–          1,5 дл сируп од ѓумбир

–          минерална вода

–          сируп од лимон

Во голема стаклена чаша најпрво сипете ги сирупите, па потоа водата. Така тие ќе останат на дното со интензивната боја. Ставете многу лед и декорирајте со парчиња лимон.

Доколку ги имате овие состојки нема зошто да не уживате во овој безалкохолен коктел кој навистина освежува 🙂

Напиши коментар