Здраво тело

Коктел за слабеење – омилениот на Џенифер Анистон

Џенифер изјавува дека секојдневно и редовно го конзумира овој коктел и тврди дека и помага многу кога треба експресно да изгуби неколку килограми за потребите на нова улога во нов филм. Таа изјавува дека спотрува исто така и дека со помош на овој коктел резултатите се дупло поголеми. Коктелот е дело на нејзиниот личен нутриционист и целта е да го активира метаболизмот и да го убрза процесот на разградување на поткожните масни наслаги. Таа е уверена дека фактот што на нејзини години нема целулит и тоа што кожата и изгледа затегната и мазна како на 20-ет годишна девојка, се должи токму на полезните ефекти на овој чудотворен коктел.

Како се приготвува:

1 краставица,

1 цвекло,

1 грејпфрут,

еден лимон,

5 листови спанаќ,

1 морков,

малку ѓумбир,

1 снопче магданос.

Сето тоа се обработува во блендер и се пие секое утро на гладно. За 6 месеци ќе видите како целулитот ќе го снема, а вашата кожа ќе сјае и ќе изгледа 10 години помладо. Ова се зборовите на Анистон и судејќи по нејзиниот изглед, наш совет е да и верувате.

 

Напиши коментар