← НАЗАД НА БОЗА

Колекција на Banana Republic инспирирана од серијата MadMen

Колекција на Banana Republic инспирирана од серијата MadMen
1059 Читања

Брендот Банана Репаблик создаде колекција инспирирана од познатата серија Луди Момци, која е една од најуспешните серии досега.

Модата во оваа серија е во стилот на 50тите и раните 60-ти години од минатиот век. Модната куќа оваа колекција ја направи во соработка со костимографката на ресијата Џени Брајдер.

Заштитни лица на колекцјата се Шалом Харлоу и Дејвид Генди, како алтер его на главниот јунак на серијата Дон Депреј.

Колекцијата е составена од 40 различни парчиња облека и модни додатоци и е навистина шик.

 

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk