Мода

Kолекција на чевли Пролет/Лето 2012 од Yves Saint Laurint

Изгледа дека Yves Saint Laurint оваа година реши да покаже дека може да го пронајде совршеното, во сите облици. Така , најновото од овој бренд, се фокусира на ’60те години и со заштитната гламурозна линија нуди нови, поинакви чевли, кои ќе успеат да ја импресионираат секоја жена.

Да, за нив се зборуваше веќе неколку месеци, се претпоставуваше се…освен дека и овој пат ќе се надмине самиот себе си. Станува збор за урбана комбинација на ретро стилот со едноставните модерни линии. Стилот е мешавина од женствените коцкасти потпетици од минтатото кои нудат комфорт и омилените златни детали на YSL. Боите варираат од нежни пастелни тонови до темни нијанси а колекцијата нуди и отворени модели и софистицирани чевли „ на платформа“ со нежни ремчиња…

Сами проценете со што го наградува Yves Saint Laurint најмоќното женско оружје…

Напиши коментар