ШоуБиз

Колку килограми повеќе има Кристина Агилера?!

Сите кои Кристина Агилера ја критикуваат за нејзината дебелина и порачуваат дека би требала да се стави на диета, пејачката со својата појава на доделувањето на American Music Awards во неделата порачала дека за нивното мислење воопшто не и грижа и со гордост ги истакнала облините.

Rearly awful: Christina looked terrible even she was photographed from behind in her ambitious outfit

Кристина Агилера (31) очигледно го прифатила своето тело какво што е и одлучила да ужива во него, а тоа го покажала и со изборот на облека за 40-то доделување на американските музички награди.

Своите облини на црвениот тепих ги истакнала со тесен деколтиран фустан со нежни нијанси од виолетова до темно виолетова, со тоа искомбинирала виолетова шминка и модерна фризура со шишки.

Bright night: Nicki, who is nominated for four awards, wore a neon dress while Christina slipped into a purple number split to the thigh

Иако нејзината појава беше прогласена за најлоша на црвениот тепих (со колешката Ники Минаж), критиките Кристина воопшто не ја обесхрабриле на сцената да се појави во многу посмела креација – црн корсет со многу длабоко деколте, со кој своите облини ги ставила на послужавник без никакво двоумење – и имала многу енергичен настап.

Over-the-top: She put on a cleavage-bearing display as she performed Lotus, Army of Me and Let There Be Love in Los Angeles

Attention-grabbing: Her dancers wore controversial torture bags over their heads that read 'Queen' and 'Freak'

Eye-catching outfit: Christina Aguilera performed in a star-spangled bodysuit at the 40th Anniversary American Music Awards on Sunday

Напиши коментар