Sweet Home

Колоритен дом исполнет со енергија

Ова луксузно живеалиште е дизајнирано од Arquitetos Associados. Се наоѓа во јужна Калифорнија, односно во Малибу. Станот се простира на два ката, и покрај едноставниот и колоритен дизајн со уметнички црти има и стаклен лифт. Модерно, убаво и енергично!

 

Напиши коментар