Пози

Кралицата на порното – Џена Џемисон

Џена Џемисон (Џена Мари Масоли) е родена на 9 април, 1974 година. Таа е позната американска порно актерка, и се уште најплатена во својата професија. Уште е позната под името “Кралицата на порното.”  На почетокот на кариерата во 1993 година почнала да снима еротски филмови, а работела и како стриптизета и гламур модел. Во 1996 година, ја освоила наградата “top newcomer” која ја доделуваат трите најголеми порно организации. Таа има освоено многу награди и признанија од порно индустријата. Во текот на својата кариера Џена отворила и неколку порно веб портали, а имала и свое реално шоу каде порно актерките се натпреварувале да влезат во Клубот Џена и да добијат ексклузивен договор за снимање на порно филмови. Таа имала неколку незначителни улоги во мејнстрим филмската индустрија, а во меѓувреме разгледувала можност за влез во музичка кариера, но и актерска на Бродвеј.

1

2

3

4

5

6

7

 

 

 

 

Напиши коментар