Убавина

Кратки фризури кои ќе ги обожавате

Можеби сте една од жените на која во моментов и е потребна голема промена во животот. Не знам дали сте приметиле, но секогаш кога сакаме да свртиме нов лист и да започнеме нов живот започнуваме со промена на физичкиот изглед.

Ако имате долга коса и сакате да ја скратите ова е идеална прилика за вас. И оние со кратка коса кои сакаат да ја оформат својата фризура и да дадат свежина на својот изглед, ова се одлични фризури за сите вас.

Стилистите предложуваат кратка коса со топли смеѓи нијанси кои бранодвидно паѓаат преку челото

Или пак потпрете се на класиката, кратка руса коса како во 80-те

Напиши коментар