Мода

Кратките џемпери се во тренд

Можеби само на прв поглед не изгледаат атрактивно, бидејки имаат класичен крој, кој подразбира должина до или малку над половината, најчесто округол израз околу вратот, но овие џемери се покажале вонвременски.

Модерни се и оваа сезона, наједноставни и еднобојни или пак со некоја шара со геометриски облик. Под нив главно може да се носат кошули, ролки, во комбинација со фармерки, панталони или пак здолниште. Ова е одлична комбинација за дневните излегувања или пак за на работа.

 

Напиши коментар