Мојата кујна

Крцкави парчиња леб премачкани со туна…

Вкусете го овој лесен, но вкусен рецепт

Потребни состојки:

–      250 гр туна од конзерва

–      100 гр путер

–      100 гр мајонез

–      3 кисели краставички

–      1 печена пиперка

–      пола лажичка копар

–      1 лажица сецкан магдонос

–      2 лажици кечап

–      малку табаско

–      сол и бибер

Подготовка:

Извадете ја туната од конзерва и исцедете ја. Заедно со пуерот и мајонезот изблендирајте ја. Потоа додајте ги киселите краставички, кечапот, излупената пиперка, зачините и повторно изблендирајте. Добиената паштета намачкајте ја на претходно запечени лебчиња.

Уживајте во вкусот на туната!

Напиши коментар