Sweet Home

Куќата на Џон Ленон – Неверојатна, како и самата музичка икона !!!

Се продава прекрасната вила, изградена во 1965 година, лоцирана во Лос Анџелес.

Некогашната куќа на Џон Ленон, се најде на пазарот на недвижности. Од вилата се овозможува прекрасен поглед на градот. Се простира на површина од 400 метри квадратни. Поседува 4 спални соби, дневна соба, кујна со уметнички ентериер, 4 бањи…

Секоја просторија е модерно опремена, со модерна технологија…

Во дворот на вилата, одвоен е мини спа, кој овозможува вистински рајски одмор, а тука е и неизбежен базен. Вилата е близу сите случувања во овој раскошен град, како и локалните луксузни ресторани, спортски објекти, шопинг центри…

Проценетата вредност изнесува 5 милиони долари…

 

Напиши коментар