ШоуБиз

Lady Gaga „го шутнала“ дечкото пред турнеја!

Пејачката Lady Gaga му раскинала на дечкото Taylor Kinney (30) со цел да ѝ се посвети на својата светска турнеја.

Gaga (26) решила да ја прекине врската со актерот од филмот „Vampire Diaries“ кратко пред да започне турнејата.

–          Мораше да се откаже од таа врска за да има време да одржи 110 концерти, како и за да го сними најновиот албум. Taylor се грижеше само за себе си, имаше типично однесување на актер и никогаш во целост не ја сфаќаше Gaga, – изјавил извор близок на пејачката.

Во врска биле 10 месеци, а се сретнале на снимањето на спотот за песната на Gaga со наслов „You and I“.

Напиши коментар