man fashion

Lagerfeld ја објави пролетната колекција

Karl Lagerfeld е дизајнер кој може се. Тој работи за Chanel, Fendi… Денес ви ја претставуваме неговата лична колекција за мажи Lagerfeld 2012 пролет-лето.

Колекцијата изобилува со пролетни бои, ја има белтата, розовата, црвената, сината…но, сепак елеганцијата е запазена до крај, па црната и белата сепак се тука да и дадат доза на елеганција и софистицираност.

Освен колекцијата на облека, тој спреми и многу модни додатоци како што се кожени ракавици, очила за сонце, ремени…

Напиши коментар