Убавина

Лакот за нокти Ве издава!!!

Омилената боја на лакот за нокти говори за Вашиот карактер. Дознајте што се крие зад Вашата омилена боја на лак за нокти!!!

Пинк – шик, секси, одважна и темперамента девојка.

Жолта – некогаш боемка, некогаш рокерка, со единствено и префинето чувство за стил.

Портокалова – сексипилна, по природа среќна девојка која го обожава летото и слободата. Самостојна и често е расположена за флерт.

Зелена – енергична, комуникативна, нејзината порола гласи „животот е краток, земи се што ти нуди“

Бела – класичарка со огромна самопочит и самодоверба, знае што сака и тешко го менува мислењето. Првиот впечаток и е најважен, се понатака е не битно!!!

Нежна розова – секогаш дотерана, женствена и конзервативна, со огромна желба да изгледа совршено.

Црвена – елегантна, стравствена, романтична со силен карактер. Искрајна без предрасуди, забележителна и нејзините квалитети како личност нечесто ја прават прва и единствена.

Сина – се чуствува млада, забавна и спремна за нови предизвици. Ги прати трендовите, но не сака да се истакнува. Летањето во облаци не е и предизвик.

Златна – сигурна, јака личност која знае што е убаво и квалитетно. Животните предизвици и се храна со која ја исполнува душата. Вистински лидер во се !!!

Напиши коментар