Мода

Lanvin – повторно освојувa

Долги десет години на чело на модната куќа Lanvin не го умори енергичниот Alber Elbaza. Неговиот уникатен вкус за дизајн од сезона во сезона се менува, но го задржува типичниот Ланвиновски потпис поради кој е омилен кај верните купувачи. Неговото експериментирање со боите и материјалите, но и кроевите кои ја дефинираат силуетата на модерната жена го прават омилен за многу трендсетерки и VIP личности.

 

Напиши коментар