ШоуБиз

Линдзи Лохан се трансформираше во Елизабет Тејлор

25 годишната актерка го облече кремастиот елегантен фустан до колена, ги исцрта зелените очи со црно моливче, стави елегантна шапка и одеднаш го доби изгледот на Елизабет Тејлор.

Таа веќе се појави на првиот сет на снимањето на филмот посветен на Елизабет Тејлор. Може слободно да кажеме дека таа е вистински погодок, изборот за главна женска улога е погоден.

Напиши коментар